Yüksekokulumuzda 2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Toplantısı Gerçekleştirildi

Yazar: dozal | Tarih: 26 Eylül 2019

26 Eylül 2019 Perşembe günü, saat 10.00'da "Yabancı Diller Yüksekokulu 2019-2020 Akademik Yılı Oryantasyon Toplantısı" gerçekleştirildi. Yüksekokulumuzun yeni zorunlu hazırlık ve isteğe bağlı hazırlık sınıfı öğrencileri, tüm akademik ve idari personelimizle birlikte, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4.katında bulunan konferans salonunda toplandı.

Açılış konuşmasını Yüksekokul müdürümüz Prof. Dr. Nalan Kızıltan'ın yaptığı toplantıda, öncelikle Öğrenci İşleri Daire Başkanlığının hazırlamış olduğu bilgilendirme sunumu yapıldı.

Ardından, Yüksekokulumuzla ilgili genel bilgilendirmenin yapıldığı sunum gerçekleştirildi. Bu sunumda, Yabancı Dil Eğitim-Öğretim Yönergesinin önemli maddeleri ile birliktre devamsızlık hakkı, yıl içi ve yıl sonu değerlendirme yöntemleri, ders programları, ders içerikleri, ders materyalleri gibi konularda ayrıntılı açıklamalar yapılarak yeni öğrencilerimiz bilgilendirildi.

Daha sonra Almanca, Fransızca ve İngilizce dilleri öğretim elemanları tek tek kendilerini tanıtarak, özgeçmişleri, yüksekokuldaki sorumlulukları ve verdikleri dersler hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Yüksekokul idari personeli de öğrencilere tanıtılarak görev tanımları hakkında öğrenciler bilgilendirildi.

Tıp Fakültesi EMSA (The European Medical Students' Association) topluluğu öğrencileri, Öğrenci Konseyi temsilcisi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı temsilcisinin yaptığı sunumlar sonrasında, Prof. Dr. Kızıltan'ın başarılı bir akademik yıl dilekleriyle toplantıya son verildi.