Yüksekokuldan Coşkun'la coşkulu katkı

Yazar: dozal | Tarih: 23 Mayıs 2019

Yüksekokulumuz öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Mustafa Coşkun, 19 Mayıs'ın 100. yılı kapsamında Samsun Valiliği tarafından düzenlenen kutlamalarda yer aldı.

Mustafa Coşkun, 19 Mayıs Lisesindeki öğrencilik yıllarından beri yer aldığı ve 2012 yılında tekrar kurup bugüne kadar başkanlığını yapmış olduğu Hava Merasim Bölüğü hakkında şu bilgileri verdi:

"Samsun Ondokuz Mayıs Lisesi Hava Merasim Bölüğü bir tür izcilik faaliyeti olarak, 1965 yılında kurulmuş olup, yıllarca bando takımı, planör eğitimi, paraşüt eğitimi, model uçak eğitimi gibi çeşitli havacılık faaliyetlerinde bulunmuş, içlerinden pilotlar dahi yetişmiştir. Milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkanı gibi, devletin çeşitli kademelerinde önemli görevlerde bulunanların yanında, özel sektörde de önemli yerlere gelen bireyler yetiştirmiştir. Çeşitli sebeplerden 2000 yılında kapanan bu oluşum, 2012 yılında eski üyelerinden birkaç kişiyle Ondokuz Mayıs Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Mustafa COŞKUN başkanlığında bir nostalji takımı olarak tekrar kurulup, takip eden birkaç yıl içinde Ondokuz Mayıs Lisesi öğrencilerden oluşan bir takım oluşturulmasına da vesile olmuştur. Hava Merasim Bölüğü 2014 yılından itibaren devletimizin Bayram Kutlama Programlarına resmi olarak dahil olup, lise öğrencileri bando takımıyla 3 yıldır, eski üyeleriyle de 5 yıldır törenlere çıkmakta ve bayramların en önde giden, en coşturucu katılımcısı olarak ulusal bayramlarımızı en coşkulu biçimde kutlamamızda çok önemli bir yer edinmektedir."